Problemy w defensywie: Liverpool potyka się z Evertonem, a nadzieje na tytuł słabną

Nadzieje Liverpoolu na bajkowy finisz dla Jurgena Kloppa rozwiały się po porażce 2:0 z Evertonem, co znacząco zniweczyło ich aspiracje do tytułu Premier League. W środku zaciętej rywalizacji pasja do gry była wyraźna, a kibice wymieniali się przekomarzaniami, a każdy z nich z dumą prezentował Koszulki piłkarskie swojej drużyny. Pomimo dominacji w posiadaniu piłki, Liverpoolowi nie udało się wykorzystać swoich szans i walczył w defensywie, co pozwoliło Evertonowi zapewnić sobie kluczowe zwycięstwo w walce ze spadkiem. Klopp, przyznając się do niedociągnięć swojej drużyny, przyznał, że wykorzystali mocne strony Evertonu, zwłaszcza jego skuteczność przy stałych fragmentach gry. Porażka oznaczała pierwszą porażkę Kloppa na Goodison Park w jego ostatnich derbach Merseyside przed odejściem pod koniec sezonu.

Zastanawiając się nad rozczarowującym wynikiem, kapitan Liverpoolu Virgil van Dijk wyraził głębokie rozczarowanie i wezwał zawodników do autorefleksji, kwestionując ich chęć wygrania ligi. Klopp, który podkreślał potrzebę perfekcji, aby zapewnić sobie tytuł, przyznał się do ostatnich niepowodzeń swojego zespołu, w tym dwóch porażek w trzech ostatnich meczach ligowych. Przypisał sukces Evertonu jego zdolności do wykorzystywania okazji przy stałych fragmentach gry i przyznał, że jego zespół nie potrafił skutecznie bronić się ani wykorzystywać licznych strzałów.

Punkt zwrotny w meczu nastąpił, gdy Everton wykorzystał błędy w defensywie i zdobył bramkę z rzutu wolnego, po czym padł gol głową po rzucie rożnym i podwoił prowadzenie. Pomimo historii niezwykłych powrotów Liverpoolu w tym sezonie, Everton nie ustępował i zapewnił sobie zwycięstwo. Klopp, choć niechętnie przypisywał porażkę zmęczeniu po wymagającym sezonie, nie oferował zbyt wiele obrony, aby poprawić występ swojego zespołu. Pomimo rozczarowującego wyniku kibice zalali ulice przed Goodison Park, dumnie zakładając Koszulka Liverpool, okazując niezachwiane wsparcie dla swojej ukochanej drużyny.

Według Opta patrząc w przyszłość, szanse Liverpoolu na tytuł mistrzowskie spadły do 13,2%, podczas gdy Manchester City prowadzi w wyścigu z prawdopodobieństwem 56%, mając do rozegrania dwa mecze. Kadencja Kloppa w Liverpoolu dobiega końca, a porażka z Evertonem stanowi wyraźne przypomnienie wyzwań, przed którymi stanął Klopp podczas jego ostatniej kampanii.