Porażka Realu Madryt stawia pod znakiem zapytania przyszłość Xaviego w Barcelonie

Główny trener Barcelony, Xavi Hernández, potwierdził swoje zaangażowanie w drużynę, wyrażając gotowość do ustąpienia ze stanowiska, jeśli wyczuje brak wsparcia ze strony zawodników. Niedawna porażka 4:1 z Realem Madryt w finale Supercopa Hiszpanii zintensyfikowała analizę Xaviego, ponieważ Barcelona ma problemy w La Liga i boryka się w tym sezonie z nieprzekonującym stylem gry. Rozczarowująca porażka w Supercopa nie ostudziła entuzjazmu kibiców, którzy nadal z dumą noszą koszulka Barcelona.

Xavi, były zawodnik Barcelony, w zeszłym sezonie odnosił sukcesy, zdobywając dublet w lidze krajowej i dublet Superpucharu. Jednak obecne czwarte miejsce zespołu w La Liga i niedawna porażka o Superpuchar z Realem Madryt rzuciły cień na jego karierę trenerską. Pomimo rozczarowujących wyników Xavi potwierdził swoje zaangażowanie, oświadczając na konferencji prasowej przed meczem 1/8 finału Copa del Rey z Unionistas de Salamanca, że ustąpi ze stanowiska, jeśli gracze nie będą już za nim.

Choć źródła bliskie Xaviemu sugerują, że piłkarze nadal go wspierają, presja wywierana na trenera wzrosła po porażce w Supercopa. Przyszłość Xaviego jest obecnie zagrożona, a dyskutuje się o potencjalnych następcach, w tym o byłych kolegach z drużyny Barcelony, Thiago Motcie i Rafie Marquezie. Poza niepewnością, stałą cechą entuzjastów Barcelony jest ponadczasowy urok ich ukochanych Koszulki piłkarskie, symbol niezachwianego poświęcenia. Co zaskakujące, w mediach społecznościowych pojawiły się również pogłoski o wejściu na scenę Jose Mourinho, który niedawno został zwolniony przez Romę.

Barcelona skupia się teraz na Copa del Rey, jednym z trzech rozgrywek, w których nadal bierze udział. W La Liga tracą do prowadzącego Gironę osiem punktów, a w przyszłym miesiącu zmierzą się z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Umiejętność Xaviego poradzenia sobie z tymi wyzwaniami zadecyduje o jego przyszłości jako głównego trenera Barcelony.