Manchester City został szokująco wyrzucony z Carabao Cup przez Southampton

Pep Guardiola przyznał, że wyniki Manchesteru City nie spełniały jego wymaganych standardów po tym, jak zostali wyrzuceni z Pucharu Carabao przez najsłabszą drużynę Premier League Southampton. Rywalizacja od dawna jest domeną zdominowaną przez City, które od 2014 roku sześciokrotnie zdobywało puchar, ale po raz drugi w ciągu tylu sezonów odpadło przed półfinałami. Stracili okazję do świętowania trofeum w Koszulka Manchester City. Guardiola dał odpocząć kluczowym graczom, takim jak Erling Haaland i Kevin de Bruyne, myśląc o weekendowych derbach z Manchesterem United na Old Trafford, ale nic nie może umniejszać tętniącego życiem Southampton.

City było zaskakująco słabe, nie oddając ani jednego celnego strzału w meczu po raz pierwszy od 2018 roku. Po wyrównanym otwarciu w 24. minucie, to gospodarze dokonali przełomu w Koszulki Piłkarskie, bezlitośnie kontrując potencjalnego City. kontratak. A bramki Sékou Mara i Moussy Djenepo w pierwszej połowie zapewniły drużynie Nathana Jonesa półfinałowe starcie z Newcastle. Guardiola wymienił mocną drużynę z Joao Cancelo, Jackiem Grealishem, Ilkayem Gundoganem i Kalvinem Phillipsem wśród starterów, ale poza wczesnym strzałem niecelnym wykonanym przez pomocnika Gundogana, nie wywarli większego wrażenia na grze.

Kibice Southampton nie byli pod wrażeniem nominacji Jonesa i jego słabego startu, ale pod koniec na stadionie zapanowała prawdziwa radość po tym znakomitym zwycięstwie. City i Guardiola zostali naprawdę przechytrzeni i pokonani przez Southampton i Jonesa, którzy przez chwilę pozwolili sobie na uśmiech, chłonąc atmosferę, a kibice gospodarzy śpiewali z nadzieją o wyjeździe na Wembley w końcowej fazie. To, jak stwierdził Jones, to dopiero początek, ale da to do myślenia tym, którzy kwestionują jego referencje, a także zapewni graczom Southampton pewność co do tego, co może wnieść 49-letni Walijczyk.