Kultowe koszulki Manchesteru City: spojrzenie wstecz w historii

Manchester City Football Club, często nazywany po prostu City, to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii angielskiego futbolu. Klub istnieje od ponad wieku iw tym czasie miał wiele kultowych Koszulki Piłkarskie, które zapisały się w pamięci fanów piłki nożnej na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najbardziej kultowych Koszulka Manchester City wszechczasów.

Koszulka finałowa Pucharu Anglii 1969:

Finał Pucharu Anglii w 1969 roku to jeden z najbardziej kultowych momentów w historii Manchesteru City, a koszulka drużyny z tego meczu jest równie niezapomniana. Koszulka w błękitno-białe paski, z kołnierzykiem i zapięciem na guziki, nadal jest szanowana przez fanów City. To była koszulka, którą nosili Colin Bell i Francis Lee, gdy zapewnili sobie zwycięstwo 1: 0 nad Leicester City, przynosząc trofeum z powrotem do Manchesteru po raz pierwszy od ponad 30 lat.

Koszulka domowa Umbro z lat 1981-83:

Domowa koszulka Umbro z lat 1981-1983 jest prawdopodobnie najbardziej kultową koszulką Manchesteru City wszechczasów. Klasyczne błękitne i białe paski zostały uzupełnione czarnym kołnierzykiem i mankietami, co stworzyło uderzający kontrast. Tę koszulkę nosili m.in. Kevin Keegan, który był kluczowym zawodnikiem drużyny w tamtej epoce.

Koszulka wyjazdowa Kappa z 1999 roku:

Wyjazdowa koszulka Kappa z sezonu 1999-2000 to kolejna kultowa Koszulka Manchester City. Odważny projekt miał czarną podstawę z jasnożółtymi i zielonymi paskami, dzięki czemu wyróżniał się spośród innych koszulek w tamtym czasie. Ta Koszulki Piłkarskie była noszona podczas słynnego zwycięstwa zespołu nad Gillingham 3:1 w finale play-off Second Division, co zapewniło mu awans do First Division.

Koszulka domowa Nike 2011-12:

Domowa koszulka Nike z sezonu 2011-12 to jedna z najbardziej kultowych koszulek współczesnych czasów. Błękitno-białe paski zostały uzupełnione czarną lamówką, nadając koszulce elegancki i nowoczesny wygląd. Tę koszulkę nosił Sergio Aguero, który słynnie strzelił zwycięskiego gola w ostatniej minucie przeciwko QPR w ostatnim dniu sezonu, zapewniając Manchesterowi City tytuł Premier League.

Koszulka wyjazdowa Nike 2017-18:

Wyjazdowa koszulka Nike z sezonu 2017-18 to jedna z najbardziej stylowych koszulek Manchesteru City ostatnich czasów. Bordowo-pomarańczowa kolorystyka została zainspirowana przemysłowym dziedzictwem miasta i została stworzona z myślą o unikalnym i przyciągającym wzrok projekcie. Ta koszulka była noszona przez drużynę podczas ich rekordowej kampanii w Premier League, w której zgromadzili 100 punktów w ciągu sezonu.

Podsumowując, Manchester City miał wiele kultowych koszulek w całej swojej długiej i znakomitej historii. Od niebieskich i białych koszulek w paski z przeszłości po eleganckie i nowoczesne projekty dzisiaj, te koszulki to nie tylko elementy garderoby, ale symbole dziedzictwa i osiągnięć klubu. Są integralną częścią tego, co sprawia, że Manchester City jest jednym z najbardziej lubianych i szanowanych klubów piłkarskich na świecie.