Jadon Sancho powraca, by pomóc w remisie Man United 2:2 w Leeds

Jadon Sancho strzelił wyrównującego gola, gdy Manchester United odrobił straty dwoma golami i zremisował 2:2 z Leeds United w emocjonującym meczu Premier League na Old Trafford. Leeds, prowadzone przez woźnego Michaela Skubalę, strzeliło gola w pierwszej minucie pierwszej połowy i trzeciej drugiej, zanim Marcus Rashford i Sancho zapewnili podział punktów. Sancho, który wszedł w Koszulki Piłkarskie z United 2-0, wyrównał (70) po połączeniu z Luke'iem Shawem na lewym skrzydle, widząc Marcusa Rashforda na czele gospodarzy (62) z jego 20. golem we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie .

United byli bez Casemiro na wizytę swoich historycznych rywali, ponieważ Brazylijczyk został wyrzucony z boiska przeciwko Crystal Palace w sobotę. Chcieli odnieść 14. z rzędu zwycięstwo w meczu u siebie z rywalem Leeds, który zwolnił Jesse'ego Marscha na początku tygodnia, ale goście zszokowali Old Trafford, gdy w ciągu dwóch minut objęli prowadzenie po Wilfried Gnonto. Mecz toczył się na złamanie karku przez całe 90 minut, a do przerwy niewiele udało się przełamać szaleńczego tempa. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od kolejnego gola dla gości. Tym razem był to Raphael Varane z samobójczym golem w Koszulka Manchester United trzy minuty po przerwie.

Erik ten Hag skrytykował swoich zawodników za nieprzygotowanie do walki i brak odpowiedzialności, ale pochwalił „genialnego” Sancho, który wszedł po przerwie. W rezultacie United traci szansę na zrównanie się punktami z drugim w tabeli City, podczas gdy Leeds odsuwają się o punkt od strefy spadkowej, ale są teraz bez zwycięstwa w ośmiu meczach ligowych. Podopieczni Ten Hag nie byli w stanie zdobyć wszystkich trzech punktów w końcówce, ale powrót przedłużył serię meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach do pięciu meczów. Te dwie drużyny ponownie zmierzą się na Elland Road za zaledwie cztery dni, ponieważ przełożony mecz powoduje dziwne potyczki ligowe jeden po drugim.