Neymar nie zwrócił wynagrodzenia i opłat

W ciągu zaledwie dwóch lat Neymar przestał być kluczowym graczem Paris Saint-Germain, ale teraz ma opuścić klub. Zespół potrzebuje swoich kluczowych graczy, ale potrzebuje ich także, aby postawić zespół na pierwszym miejscu. Neymar i Kylian Mbappe ścierają się w innych dziedzinach piłki nożnej. Oboje chcą być najlepszym strzelcem drużyny. Aby utrzymać Mbappe tylko dlatego, że to on chce wziąć większą odpowiedzialność.

Kontuzje Neymara i ostatnie problemy poza boiskiem czynią go łatwiejszym do sprzedania. Po dwóch sezonach w Paryżu nie udało mu się zapewnić solidnego zwrotu z astronomicznych zarobków i opłat. Al-Khelaifi chce, aby gracze chcieli dać wszystko za Koszulka PSG, klub i projekt, a on nie chce już „zachowań celebrytów” w klubie. Jak widzimy, ego i celebrytowie okazali się szaleństwem indywidualnego gracza.

Poinformowano, że Paris Saint-Germain nawiązał już wstępny kontakt z Douglasem Costa i otrzymał pozytywną odpowiedź od Brazylijczyka. Spędził dużą część sezonu poza boiskiem z powodu kontuzji. Ale klub przygotowuje Koszulki Piłkarskie i przekonuje, że może zmienić kluby w europejskim futbolu. Gracz przybył na europejską piłkę nożną w 2010 roku, a jego występ sprawił, że Bayern wynajął go w 2015 roku.