Messi gra w meczu towarzyskim Argentyny z ZEA 5:0

Lionel Messi rozegrał pełne 90 minut i wpisał się na listę strzelców, gdy Argentyna pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie 5:0 w ostatnim meczu rozgrzewkowym Mistrzostw Świata. Argentyna strzeliła cztery gole w pierwszej połowie dzięki Julianowi Alvarezowi, bramce Angela Di Marii i jednej bramce Messiego. Gwiazda w Koszulka mistrzostwa świata 2022 z numerem 10 strzelił fantastycznego gola prawą nogą, kończąc świetny ruch drużyny, a Argentyna nadal wyglądała jak potężna siła ofensywna. Trener Argentyny Lionel Scaloni dokonał czterech zmian w przerwie, ale zdecydował się nie dać odpocząć swojemu gwiazdorowi, pozostawiając Messiego na pełne 90 minut.

W środową noc w Abu Zabi ponad 36 000 osób wypełniło stadion Mohameda bin Zayeda, aby być świadkami pracy prawdziwej supergwiazdy. Wiele osób na trybunach założyło już swoje Koszulka Argentyna mistrzostwa świata 2022. Dominujące zwycięstwo Argentyny 5:0 pokazało, dlaczego południowoamerykańska potęga jest zdecydowanym faworytem do wygrania Mistrzostw Świata FIFA w Katarze. Messi wystawił także Juliána Álvareza z Manchesteru City, aby otworzył wynik w 17. minucie, a teraz strzelił 10 bramek w swoich ostatnich czterech meczach międzynarodowych. Poza tym Joaquin Correa dałby dwukrotnym mistrzom świata i obrońcom tytułu Copa America przewagę pięciu bramek w 15. minucie drugiej połowy.

Scaloni wymienił swoje 26-osobowe składy na Mistrzostwa Świata, ale początkowe składy i ostateczne poprawki taktyczne wciąż są ustalane w tym tygodniu na podstawie ostatnich wrażeń. Zawodnicy w Koszulka Argentyna mistrzostwa świata 2022 za kilka dni rozegrają oficjalny mecz. Argentyna rozpoczyna turniej Pucharu Świata przeciwko Arabii Saudyjskiej 22 listopada. Zmierzy się również z Meksykiem i Polską w grupie C. Obecni posiadacze tytułu Copa America są jednymi z faworytów do korony, gdzie znaczna część ludzi z całego Piłkarski świat będzie życzył, aby łabędzi śpiew Messiego na światowych finałach był uzupełniony trofeum Pucharu Świata w dłoni. Kibice w Koszulka mistrzostwa świata 2022 składają mu serdeczne życzenia.