Barcelona informuje Frenkie de Jong, że jego umowa zawierała nieprawidłowości

Barcelona wysłała list do Frenkie de Jong w lipcu, ostrzegając zawodnika, że ​​umowa o odnowienie, którą podpisał w 2020 roku na poprzednim pokładzie, zawierała rzekome nieprawidłowości, poinformowały źródła klubowe ESPN. Może to brzmieć dziwnie, prawda? Firma, która informuje pracownika, że ​​umowa, na którą zgodziły się obie strony, może być nielegalna. Gracz nosi Koszulki Piłkarskie od kilku lat. Umowa ta, podpisana podczas pandemii, przedłużyła kontrakt De Jong o dwa lata, do 2026 r., jednocześnie odsuwając 18 mln euro wynagrodzenia z sezonów 2020-21 i 2021-22. Strona katalońska ma poważne problemy finansowe, a jednym ze sposobów poprawy sytuacji jest sprzedaż De Jonga lub zawarcie z nim porozumienia w sprawie odroczonego wynagrodzenia, które mu się należy.

Barcelona podobno twierdziła w liście do de Jong, że znalazła dowody przestępczego działania ze strony stron, które podpisały tę umowę, co zostało autoryzowane przez poprzedni zarząd i prezes klubu. Fani w Koszulki Piłkarskie byli zdumieni. Klub postrzega sprzedaż De Jong jako odpowiedź na obecne ograniczenia finansowe, które powstrzymują go przed rejestrowaniem nowych transferów. Athletic mówi, że Barcelona patrzy na działania prawne, chociaż woleliby nową umowę z piłkarzem. Woleliby, żeby gracz zdejmował Koszulka Barcelona. W tym czasie list został wysłany, Barca osiągnęła wstępne porozumienie z Manchesterem United dla De Jong w umowie o łącznej wartości 85 milionów euro.

Jednak opcje pomocnika najwyraźniej polegają na tym, aby wziąć mniej i zostać, wyjechać do Chelsea lub Manchesteru United (ojej) lub zostać i walczyć. To właśnie dlatego jego potencjalna przeprowadzka do Manchesteru United się załamała i chociaż podobno wolałby Chelsea przed United, nadal woli Barcelonę od Chelsea. Bardzo lubi tę czerwono-niebieską Koszulka Barcelona. Barcelona prowadzi podobne rozmowy z Pique i Ter Stegen, ale nie wiadomo, czy otrzymali również komunikację o charakterze prawnym. Raport mówi, że poprzedni członkowie zarządu nie martwią się legalnością przedłużenia kontraktu, a prezes holenderskiego związku piłkarzy twierdził, że de Jong może być celem wymuszenia.